Drukuj

W najbliższym czasie Bank Spółdzielczy w Pińczowie zmieni ponownie system Bankowości internetowej.
Od dnia 06.05.2019 pod adresem https://eborwd.bspinczow.pl udostępniony został Państwu nowy interfejs bankowości EBO w technologii RWD. Niezależnie od tego czy korzystamy z komputera, tabletu czy telefonu komórkowego system EBO RWD dopasuje się do każdego rozmiaru urządzenia.
Dotychczasowy interfejs EBO będzie działał równolegle z nowym EBO RWD do dnia 12.06.2019 aby Państwo mieli czas zapoznać się z wprowadzonymi zmianami. Po tej dacie „stary” interfejs zostanie wyłączony. Prosimy wszystkich klientów o jak najszybsze rozpoczęcie korzystania z nowego interfejsu.
Zmiany w rekomendacjach dla banków jak również w dyrektywie PSD2 Komisji Nadzoru Finansowego wymusiły we wszystkich Bankach w Polsce zmianę w sposobie dostępu do bankowości internetowej.
Takie zmiany są przeprowadzone również w Banku Spółdzielczym w Pińczowie. Obecny system bankowości eBO zostanie wymieniony na nowocześniejszy system bankowości o nazwie eBO RWD.

Wszystkie dane z poprzedniego systemu eBO zostaną przeniesione do nowego eBO RWD. Jedyną odczuwalną zmianą dla naszych klientów będzie zmiana w sposobie autoryzacji zmian konfiguracji i autoryzacji przelewów. Z użycia definitywnie znikną karty kodów, które w nowym systemie zastąpione będą przez autentykator dla jednostek samorządu (wymagane będzie posiadanie przez użytkowników urządzeń mobilnych z dostępem do internetu) oraz autoryzacje poprzez sms dla pozostałych klientów. Dotychczasową autoryzację przy pomocy Desktop Token zastąpi nowa aplikacja mobilna o nazwie Authenticator. Dlatego prosimy klientów posiadających autoryzacje za pomoca kart kodów do zgłaszania się do Oddziałów Banku w celu zmiany metody autoryzacji na sms.
Nowoczesny portal bankowości elektronicznej zbudowany został zgodnie z obowiązującymi trendami i obowiązkami na rok 2019. Dzięki architekturze opartej na responsywności (RWD) pozwoli na płynne korzystanie zarówno na smartfonie, tablecie jak i ekranie laptopa czy komputera stacjonarnego. Portal dopasowuje się do wielkości ekranu dowolnego urządzenia.
Do obsługi wystarczy przeglądarka internetowa, zatem nie trzeba będzie instalować dedykowanej aplikacji, wystarczy odwiedzić stronę swojego banku i przejść proces logowania, aby móc wygodnie korzystać ze swoich produktów bankowych.​
Logika całego systemu została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić wykonywanie przelewów. Użytkownika powita ekran z widgetami pokazującymi najistotniejsze informacje: saldo, stan środków, skrót do nowego przelewu, czy historię ostatnich operacji. Ekran startowy użytkownik może zdefiniować samemu, aby dopasować bankowość do sowich potrzeb.
Logowanie - zaufane urządzenia
Podczas logowania się po raz pierwszy z nowego urządzenia (komputer, laptop, smartfon) system prosi o uwierzytelnienie kodem SMS lub kodem z tokena. Jeśli klient zaznaczy checbox z pytaniem o dodanie do urządzeń zaufanych - to urządzenie zostaje dodane do „Zaufanych urządzeń” i logowanie z niego nie będzie wymagało potwierdzania kodem SMS. W każdym momencie będzie można sprawdzić stan zaufanych urządzeń oraz nimi zarządzać.
Zarządzanie ekranem startowym
W celu zmiany ustawień widoczności oraz położenia widżetu, będzie można przesunąć blok w odpowiednie miejsce siatki.
Nowy przelew
Nowy przelew będzie można wykonać z kilku miejsc:
- z menu „zlecenia”
- widgetu „Nowy Przelew”
- Historii.
EBO RWD to także większy nacisk na bezpieczeństwo. Oprócz zaszytych w samym systemie mechanizmów użytkownik może samodzielnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa